Bloga wspierają

AdSense: formularz odwołania

W ciągu kilku ostatnich dni, dostałem kilka, tych samych pytań. Dotyczyły one zablokowania wyświetlania reklam AdSense na stronach. Pytanie dotyczyło odwołania się od tej decyzji i gdzie można znaleźć owy formularz.

Teoretycznie odblokowanie reklam na zbanowanej domenie jest ciężkie. Raz miałem przypadek, gdzie kupiłem domenę, która była już zbanowana. Postawiłem nowy serwis (niezwiązany z poprzednimi stronami) i się odwołałem - nowy właściciel domeny + serwis. Udało się.

Drugi przypadek jest gorszy, bo reklamy zostały wyłączone za naruszenie reklam. Odwoływałem się już dwa razy i za każdym razem wniosek był odrzucony. Będę próbował trzeci, ostatni, raz. Jak się nie uda, to domena poleci.

Gdyby ktoś chciał się odwołać od zablokowania wyświetlania reklam, to formularz do tego znajdzie pod tym adresem: https://www.google.com/adsense/app#policy-appeal

Powodzenia :), bo wiem, że szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy jest bardzo małe.

Tagi: adsense formularz odwołania adsense odwołanie

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Marek
Marek 11.10.2014 18:08:01

Witam.
A co jeżeli na mojej stronie zacznie wyświetlać reklamy inny użytkownik, czy też go zablokują?

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!