Bloga wspierają

Nowy finansowy program partnerski - tmefekt.pl

Kontynuuję serię wpisów związanych z alternatywami dla AdSense. Chociaż ostatnio jak opisałem fanation.pl, można zarabiać na Facebooku, to serwis został zamknięty. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej ;). Dzisiaj przedstawiam Wam nowy finansowy program partnerski - tmefekt.pl. Jako, że w AdSense działam w tej branży to taki PP idealnie usupełnia moje serwisy.

Na rynku jest kilka takich PP. TMEfekt jest pierwszym jaki opiszę.

TMefekt.pl jest programem partnerskim serwisu totalmoney.pl, który zajmuje sie porównywaniem różnych produktów finansowych i nie tylko.

Produkty

Oferta jest bardzo bogata, można zarabiać na polecaniu wszelkiej maści

 • produkty finansowe,
 • energię,
 • telewizję + internet + telefon

Za co dostaje się pieniądze?

 • CPL – wydawca otrzymuje wynagrodzenie za wypełnione przez użytkowników i zaakceptowane przez TMefekt.pl (lub partnerów/banki) formularze lub wnioski.
 • CPS – model rozliczeniowy, w którym wydawca dostaje wynagrodzenie za uruchomione produkty. W przypadku produktów kredytowych prowizja jest naliczana jako procent od kwoty uruchomionego kredytu. W przypadku kont i lokat prowizja jest kwotowa i naliczana za uruchomiony/otwarty produkt. Dla tego modelu -w przypadku niektórych produktów - w celu przyznania wynagrodzenia muszą być spełnione warunki określone w tabeli wynagrodzeń.
 • UCPC TM – wydawca otrzymuje wynagrodzenie, za unikalne kliknięcia w formy reklamowe (banery, linki, boxy, widgety), które przekierowują na porównywarkę TotalMoney.pl.
 • UCPC SP - wydawca otrzymuje wynagrodzenie, za unikalne kliknięcia w formy reklamowe (banery, linki, boxy, widgety), które przekierowują na strony partnerskie.
 • CPUU - wynagrodzenie zostanie naliczone za unikalnego użytkownika, przekierowanego z form reklamowych (banery, linki) na stronę docelową produktu.
 • CPC - wynagrodzenie zostanie naliczone za kliknięcie, w formę reklamową (baner, link), przekierowujące na stronę docelową produktu.
 • FF - stałe wynagrodzenie miesięczne za zrealizowanie ustalonego indywidualnie zakresu świadczeń. Ten rodzaj wynagrodzenia oferowany jest Wydawcom, którzy w TMefekt.pl działają od dłuższego czasu i generują wysokiej jakości lead’y i wnioski.

Także jest w czym wybierać. Zespół TMEfekt dba o to by w panelu były zawsze najnowsze oferty danych produktów. Bardzo fajnie wygląda indywidualna oferta dla najlepszych partnerów, więc warto starać się o dobre leady :).

Narzędzia

Skoro wiemy już mniej więcej co i za co, to teraz przyjrzyjmy się narzędziom jakie udostępnia tmefekt.pl swoim partnerom. Prawda jest taka, by zdobyć dużą ilość partnerów trzeba stworzyć banalnie proste narzędzia. I tak jest w przypadku TME. Są widgety javascript, które wstawia się tak samo jak reklamy AdSense:

 1. Wybierasz widget.
 2. Wybierasz odpowiednie miejsce na stronie.
 3. Wstawiasz odpowiedni kod JavaScript na stronę.
 4. I gotowe :).

Jako, że jestem wymagającym użytkownikiem, to jedna rzecz jakiej mi brakuje w tych wszystkich widgetach TME to brak ich customizowania. Czyli jeżeli mam stronę z kredytami gotówkowymi, które dzielę na różne kwoty, to chciałbym serwować Internautom widget z odpowiednio wypełnionymi kwotami i okresami. Dzięki temu zwiększam szansę na zdobycie lead'a (trzeba robić dobrze użytkownikom - tym bardziej jeśli chodzi o kasę). A tak, użytkownik musi za każdym razem sam wprowadzać parametry. Zgłosiłem to i podobno pracują nad tym.

Z gotowych widgetów mamy do wyboru:

 • widget porównanie - widget umożliwia wybór kategorii produktowej oraz podstawowych parametrów porównania. Kliknięcie w przycisk akcji przenosi na stronę z porównaniem generującej się dla parametrów porównania, które zostały wybrane na widgecie. W przypadku kampanii rozliczanych w modelu CPC, widget może przekierowywać na wybraną porównywarkę TotalMoney.pl.
 • rozwijany widget porównanie - szer. 600px, widget umożliwia wybór kategorii produktowej oraz podstawowych parametrów porównania. Kliknięcie w przycisk akcji, „rozwija” widget w dół strony, udostępniając wynik porównania dla wybranej kategorii porównania i zdefiniowanych na widgecie parametrów. Użytkownik ma możliwość wyboru produktu bezpośrednio z widget’u. To znacząco skraca proces dotarcia do produktu i zwiększa szanse na wygenerowanie akcji (wypełniony formularz, wniosek), a finalnie wynagrodzenia dla Wydawcy.
 • widget wyniki porównania - szer. 600px, widget pokazuje pierwsze 3, 5 lub 10 wyników porównania. Zaletą tego widgetu jest to, że wyniki porównania są widoczne od razu, bez przeładowania strony. Zmiana parametrów na widgecie skutkuje wygenerowaniem wyników porównania (po zaakceptowaniu nowych parametrów). Użytkownik ma możliwość wyboru produktu (wejście na formularz produktu) bezpośrednio z widget’u. To znacząco skraca proces dotarcia do produktu i zwiększa szanse na wygenerowanie akcji (wypełniony formularz, wniosek), a finalnie wynagrodzenia dla Wydawcy.
 • widget tekstowy - 300x250, kliknięcie na znajdujące się na nim linki przekierowuje użytkownika na stronę z porównaniem dla danej kategorii produktowej lub na „landing page” (stronę docelową) konkretnego produktu.
 • widget porównywarka - szer. 300px, kliknięcie na znajdujące się na nim linki przekierowuje użytkownika na stronę z porównaniem dla danej kategorii produktowej lub na „landing page” (stronę docelową) konkretnego produktu.

I na tym można zakończyć wymienianie narzędzi. One są najskuteczniejsze (z własnego doświadczenia).

Dodatkiem jest jeszcze możliwość skorzystania z subdomen jakie oferuje TME, które można wykorzystać i pozycjonować. Uprzedzam pytania - nie można umieszczać w nich linków (edycja treści jest dość mocno utrudniona). Więc jeżeli chcesz stworzyć zaplecze lub w jakiś sposób linkować swoje serwisy, to raczej ten scenariusz odpada.

Tak wyglądają przykładowe widgety.

Dużą zaletą są też statystyki, które prowadzone są na bieżąco i są bardzo czytelne. Dobry jest też kontakt z supportem (często ich nękałem pytaniami :).

Prowizje

Są różne. Np.

 • Za polecenie kredytu mieszkaniowe dają 0,35% od kwoty (podobnie jak u konkurencji - Comperii - dla kredytu hipotecznego Alior Banku). Czyli za podpisany wniosek o kredyt (do 180 dni od wysłania wniosku) na 300000 zł dostaniemy 1050 zł.
 • Z kolei za polecenie Expandera w TME dostaniemy 100zł za spotkanie z klientem + 0,25% za podpisany kredyt hipoteczny. U konkurencji (ComperiaLead) dostaniemy za to 50zł i 0,25%.

Najważniejsze: próg wypłaty jest ustawiony na poziomie 150zł.

Już kilka leadów mam, do pierwszej wypłaty zostało mało. System działa i mogę go każdemu polecić. Jedyną niedogodnością jest czas oczekiwania przyznania prowizji - ekipa TME musi sprawdzić czy wszystkie wnioski są poprawne.

Zarejestruj się do TMEfekt.pl

Tagi: comparialead finansowy pp finansowy program partnerski program partnerski program partnerski totalmoney totalmoney tmefekt.pl opinie

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować

Komentarze

Gavatar Zgred
Zgred 30.04.2013 09:40:01

W chwili obecnej przebić się może tylko PP który zaoferuje uczciwe rozliczanie (nierealne) oraz godziwe stawki (nierealne)... POza tym uruchamianie PP finanoswych obecnie nie opłaca żadnej ze stron ..

Gavatar shpyo autor
shpyo 30.04.2013 09:48:31

Jakie to są uczciwe, nierealne stawki dla partnerów? 5%? Więcej? Wiesz coś czego ja nie wiem? :)

Gavatar Piotr
Piotr 30.04.2013 13:20:32

Szkoda, że trzeba mieć działalność.
Znaczy się leszczy nie wpuszczają?

Gavatar shpyo autor
shpyo 30.04.2013 13:29:37

@Piotr - bez DG też można współpracować.

Gavatar Art
Art 01.06.2013 13:28:31

Jak ocenisz program po kolejnym miesiącu? Czy konwersja jest lepsza niż w Comperii, Bankierze, M2M?

Gavatar Tom
Tom 19.06.2013 19:26:00

Troszkę znam programy partnerskie. Przez kilka lat sam prowadziłem jeden - duży. Teraz jestem po drugiej stronie mocy.

@Zgred
pp w zasadzie rozliczają uczciwie (są drobne wyjątki). Problem leży po stronie reklamodwców, którzy nie podchodzą poważnie do tego kanału dystrybucji i traktują afiliantów jako tanie źródło leadów (zapominając, że wydawcy też ponoszą koszty).
Rozwiń proszę myśli mówiącą o tym, że uruchamianie pp nie opłaca się żadnej ze stron

Dodam jeszcze do artykułu. Comperialead rzeczywiście płaci słabo i na moje oko będzie tak płacić. Dlaczego? Prosta sprawa - są notowani na newconnecie i wybierają się na GPW. W tym momencie oddają wydawcom z reguły 50 % (to mało w porównaniu do innych sieci).
Koszty pp będą źle wyglądać w raportach giełdowych. Z czasem ich udział będzie rósł w wyniku czego wskaźniki rentowności pospadają. Stąd te stawki będą zwykle gorsze niż w innych sieciach, które nie upubliczniają swoich wyników (niektóre jadą na minimalnej rentowności przepłacając na maksa).

Dla mnie też pytanie o to jaka sieć ma lepszą konwersję nie ma sensu.
Wszystkie sieci współpracują z tym samym reklamodawcą (a to on waliduje leady).
Liczy się:
- czas walidacji (kiedy sieć rozliczy raport otrzymany od reklamodawcy),
- okres oczekiwania na płatność (są sieci które płacą w tydzień od rozliczenia, z kolei TT, TD płaci dopiero po otrzymaniu kasy od reklamodawcy - 3 miesiace?),
- obsługa (teraz afiliacja to już prawdziwy biznes dla wielu i trzeba mieć hotline'a z pracownikami PP),
- ilość ciekawych kampanii
- narzędzia (choć moim zdaniem teraz liczą się już tylko linki tekstowe).

Temat jest z pewnością obszerny. Jeżeli ktoś ma pytania - proszę pytać.

Gavatar Igor
Igor 11.09.2013 14:12:32

A jaki polecasz pp na strony wielotematyczne?
Wszyscy opisują programy finansowe, a mi brakuje takich ogólnych.

Gavatar Gryegory
Gryegory 11.09.2013 16:28:10

Osobiście preferuje branżę pożyczkową. Może i pieniądze są mniejsze, jednak kasa jest prawie pewna i nie ma tutaj aż tak dużych rozbieżności pomiędzy stosunkiem pozyskanych wniosków do tych zawalidowanych... :)

Z drugiej strony, też nie testowałem do końca branży kredytowej, także nie wypowiadam się w tym temacie.

Ze swojej strony, dzięki za info nt. nowego pośrednika :)

Gavatar Adrian
Adrian 12.09.2013 10:34:22

Obecnie testuje eBroker oraz od dłuższego czasu PP Bankiera. I jednak z tej dwójki bardziej Bankier mi odpowiada, gdyż ma zwyczajnie lepszą ofertę i większe prowizje. Płatności także są bardzo szybkie, choć trzeba wysyłać papierową wersję rachunku, gdzie w eBroker FV jest wystawiana online (płatność 14 dniowa i tego się trzymają, bo zawsze wysyłają płatność w ostatni dzień). W Bankierze jednak są lepsze Raporty - można śledzić status wniosku, w eBroker tego nie sprawdzisz, gdyż zawsze status jest oznaczony jako "Klik" a co dalej się z nim dzieje dowiadujemy się na koniec rozliczeń dopiero. W Bankierze min. prób wypłaty to 50zł, w eBroker 150zł.

Gavatar Anna
Anna 06.11.2014 14:13:30

Witam,jaki polecacie finansowy PP,w którym płacą za leady>?
Jestem nowicjuszką i bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Gavatar Jarek
Jarek 03.12.2014 17:33:04

A jakie macie opinie na temat m2m money?
Przyznam dziwnie mi to wygląda, miesięcznie mam ok 200-300 wniosków klikniętych/otwartych i na tym koniec, wydaje mi się że chociaż 1% powinno polecieć, zostać wysłane, czy wszyscy by tylko z ciekawości klikali i rezygnowali?

Pozdrawiam

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!