Bloga wspierają

Google Zeitgeist 2012 - idealne dane pod MFA?

Rok w rok, Google publikuje większy raport dotyczący popularności haseł w danym roku. Wg mnie, z punktu widzenia MFA, jest to bardzo dobre i wiarygodne źródło, które jest warte głębszej analizy.

Hasła są podzielone na różne kategorie co powinno ułatwić "poruszanie" się po hasłach. Ktoś z Was będzie o jakieś hasła walczył? :)

[klik]

Tagi: dobór słów kluczowych słowa kluczowe Zeitgeist Google Zeitgeist 2012 statystyki

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Bartek
Bartek 12.12.2012 11:47:12

No właśnie średnio idealne ; ) Pani Szymborska drugi raz nie umrze, Baumgartner drugi raz nie skoczy (raczej...) a Siwiec sie w końcu znudzi więc to co było wcale nie musi się sprawdzić w tym co będzie. Każda kategoria i prawie każda popularność danego zagadnienia to tylko konkretne wydarzenie z nim związane, które się nie powtórzy.

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 12.12.2012 15:11:22

Problem z tymi frazami jest jeszcze jeden: w większości ludzie, którzy je wpisują, konkretnej informacji (jak usunąć Facebooka, czym jest cache) lub wręcz strony (Kwejk, Tablica.pl). Przy wyszukiwaniach strony po nazwie pewnie 99% kliknięć zgarnia ta strona, której ludzie szukają. W poradnikach typu jak usunąć FB klikalność w reklamy jest mała, bo artykuły wyczerpują temat a w reklamach nie ma niczego powiązanego tematycznie. BTW to byłem w TOP3 na jedną z fraz typu „jak…” - 10.000 wejść miesięcznie, klikalność

Gavatar Mercuryweb
Mercuryweb 12.12.2012 15:55:35

Beznadziejne źródło :) Pod MFA lepiej nie celować w słowa kluczowe jak "nadzieja" i "tolerancja". Może się to skończyć brakiem tolerancji dla własnej ignorancji. Lepiej mieć 1000 użytkowników w dobrej niżówce niż 100000 w tematyce rozrywkowej.

Gavatar Paweł
Paweł 13.12.2012 10:10:16

Cały czas jesteś na 5 miejscu Marcinie, na frazę "jak usunąć facebooka" :)

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!