Bloga wspierają

Idealne MFA

Zastanawialiście się jak może wyglądać idealna strona MFA? Kilka dni tego logowałem się na swoje konto AdSense i bardzo się ucieszyłem ze statystyk jednej strony. Gdyby utrzymać taki trend przez cały rok, to było już nieźle.

Każdy z Was wie, jaka stoi idea za tworzeniem stron MFA i pojęciem pasywny dochód. Prawda jest taka, że aby dojść do momentu w którym będzie można powiedzieć z ręką na sercu, że kasa jest a ja nic nie robię, to trzeba się naprawdę nieźle narobić. Widzę, to po sobie i po kilku stronach.

Idealne MFA?

Ciężko stworzyć stronę, która będzie dużo zarabiać w AdSense. Trzeba dużo czasu na testy, analizę słów kluczowych itp. Nie tak dawno logowałem się do AdSense by zobaczyć jak mi idzie i byłem bardzo zaskoczony wynikami jednej strony. Mianowicie 3 kliknięcia i 3.20 euro na koncie :). Długo do siebie dochodziłem. Sprawdziłem z ciekawości statystyki ten strony. Jeszcze większe było moje zdziwienie jak w tym dniu moją stronę odwiedziło tylko 7 unikalnych użytkowników. Normalnie szok.

Szkoda tylko, że takie wyniki zdarzają się bardzo rzadko. Wg mnie takie statystyki powinna mieć idealna strona MFA. Mały ruch, dużo kliknięć - CTR na poziomie 20-40% - i do tego dobre stawki za kliknięcie.

Gdyby taki trend utrzymał się przez cały miesiąc dało by mi to prawie 100 euro miesięcznie z jednej strony! Żadna z moich stron nie osiąga takich wyników w 2 i nawet w 3 miesiące :).

Trzeba ciężko pracować by osiągnąć taki wynik

Ten dzień długo zapamiętam, bo dał mi dużo do myślenia. Stał się też dużym impulsem to intensywniejszych działań. Dlatego od jakiegoś czasu przebudowuje swoje stronki tak by były bardziej atrakcyjne dla użytkowników pod względem wizualnym jak i merytorycznym. Najważniejsze jest teraz dla mniej zdjęciami z domeny która ma bana w AdSense pomimo pierwszej, nieudanej próby.

Tagi: mfa przemyślenia adsense

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 24.10.2012 19:22:15

Jak to dobrze zrobisz, to nie tak rzadko :)
Ja często mam na którejś stronie tego typu wynik i później wychodzą RPM-y po 1000 euro. 100 euro miesięcznie to już sporo, ale 100 złotych ma mają u mnie chyba wszystkie MFA (takie na 500-1000 odsłon miesięcznie). Przy tym poziomie już łatwiej pozycjonować niż dalej powiększać CTR-y.

Gavatar Sylwia
Sylwia 31.10.2012 17:59:48

Marcin pozazdrościć tylko wiedzy i umiejętności skoro osiągasz tak dobre wyniki :)

Gavatar Karolina
Karolina 31.10.2012 18:44:19

Moim MFA daleko do ideału ale generalnie nie narzekam... Biorąc pod uwagę wkład własny to zyski generuje niezłe :)

Gavatar Monika
Monika 27.11.2012 18:20:09

Dokładnie tak... MFA to również ciężka praca. Na pewno jest przyjemniejsza od wielu innych zawodów, ale to nadal praca. Dlatego też bawi mnie stwierdzenie jakie często można napotkać przy MFA, a mianowicie że jest to biznes pasywny...

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!