Bloga wspierają

Regionalizacja

Każdy z Was na pewno ma jakąś branżę w AdSense, którą bardzo mocno obstawia. Nie ma tutaj znaczenia ile tych, swoich, stron ma w TOP10. Ważne, że zarabiają na siebie. Oczywiście oprócz obstawiania niszowych pozycji można obstawiać bardzo podobne hasła, też niszowe, ale z uwzględnieniem regionów.

O co chodzi?

O miasta. Można zwiekszyć zasięg w Google poprzez pozycjonowanie się na miasta. Jakie miasta wybrać? Wszystkie :). Po co sie rozdrabniać? Jeżeli mamy stronę np. o czyszczeniu laptopów, to warto pocisnąć miasta (te największe).

To, że ktoś szuka ogólnych terminów w danej branży to normalne, ale są też tacy, którzy np. szukają usług. W przypadku usług taki Kowalski będzie szukał jak najbliżej siebie.

Jak to zrobić aby było dobrze pod kątem SEO?

Najlepiej jako podstrona. Zakładając, że pozycjonowanie w niszy nie jest jakieś mega trudne, to pozycjonowanie na konkretne miasto tym bardziej. Dlatego takie "frazy" najlepiej umieszczać jako podstrony i linkować je z wewnątrz strony. Stawianie subdomen mija się z celem.

Jest jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania

Jak ktoś jest bardziej rezolutny będzie mógł się dogadać z jakimiś firmami, które będą chciały zapłacić kilka groszy za reklamę. W moim przypadku taki dodatkowy zastrzyk gotówki jeszcze bardziej by mnie przybliżył do 206 RC :).

Tagi: pozycjonowanie lokalne pozycjonowanie szerokie long tail

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Cinex
Cinex 20.07.2011 18:45:47

Hmm.. czyli rozumiem, że mamy stronkę zrobioną pod błyskotliwą frazę o nazwie "fraza" :) I chcemy, aby więcej ludzi wpadało na stronkę z poszczególnych regionów. To robimy podstronę przykładowo jakastamdomenazfraza.pl/miasto. Podstronę linkujemy z wewnątrz z innych podstron wplatając gdzieś link z anchorem 'miasto'. I tak przygotowaną stronkę z odpowiednimi podstronami pozycjonujemy link główny jakasdomenazfraza.pl pod fraze 'wraza miasto'. Dobrze rozumiem?

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!