Bloga wspierają

Odrzucony wniosek o zdjęcie bana

Właśnie dostałem odpowiedź od Google, że w sprawie bana domeny o którym pisałem ostatnio. Tym razem mój wniosek został rozpatrzony negatywnie. Nie ma tak łatwo, będę musiał postarać się bardziej.

Po ostatnim sukcesie myślałem, że podobna akcja będzie jak ostatnio. Czyli:

  1. Poprawię (oczyszczę) stronę.
  2. Zgłoszę wniosek.
  3. Ban zostanie zdjęty.

Jak się okazało, tym razem tak nie było i ban dalej jest. Będę musiał walczyć dalej. Tutaj mam na oku prawdopodobną przycyznę tej decyzji. Kluczem do sprawy może być też taka oto informacja jaka była w mailu o zablokowaniu wyświetlania reklam na stronie:

Państwa witryna powinna być atrakcyjna dla użytkowników ze względu na przejrzystą nawigację i dobrą organizację. Użytkownicy powinni mieć możliwość łatwego poruszania się między stronami i odnajdowania poszukiwanych informacji.

Strona która została ukarana jest wysoko w Google oraz generuje duży ruch. Jednak szczerze mówiąc, to grafika i cała nawigacja jest mało profesjonalna. A że od dłuższego czasu przymierzałem się do zmiany grafiki na stronie jest to idealny moment na zmiany :). Trochę to potrwa zapewne, ale na pewno dam znać czy zmiana grafiki pomogła w tym przypadku.

Wiem, że wiele osób też dostaje podobną informację, że pomimo poprawienia strony np. usunięcia wulgaryzmów, treści "erotycznych" nie udało się odbanować strony. Polecam takim osobom doskładniej przeczytać treść maila z informacją. Pamiętajcie, że te wniosku przechodzą przez prawdziwych ludzi, a nie przez automaty. Więc możliwe, że grafikę trzeba będzie lekko zmienić by nie wyglądała jak strona robiona w 5 minut :).

Tagi: adsense ban

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Sławek
Sławek 08.10.2012 16:28:19

Powodzenia w zdjęciu bana
PS. to chyba Twój duplikat shpyo.sq.pl , bluejacking.pl :)

Gavatar Marek
Marek 22.10.2012 20:25:28

A może pomyśl o tym, żeby zrezygnować z adsense na rzecz zagranicznych programów pp. Pieniądze są zdecydowanie większe

Gavatar Piotr
Piotr 24.10.2012 10:26:40

A znacie może jakieś dobre zagraniczne programy partnerskie, które są opłacalne w porównywalnym stopniu lub lepszym co Adesnse??

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!