Bloga wspierają

Kolejny ban na domenę w AdSense

Chyba Google dość mocno wzięło się za moje konto. Dzisiaj rano dostałem podobnego maila co ostatnio. W tym przypadku sytuacja wyglądała nie co inaczej.

Za co tym razem dostałem? Ano algorytm Google dopatrzych się treści erotycznych na jednej z moich domen. No cóż, trzeba przyznać, że przwijało się ich tam trochę. Ale żeby od razu blokować wyświetlanie reklam? W tym przypadku, tak jak ostatnio, zablokowana została tylko domena a nie cało konto. Dodatkowo dostałem cynk by sprawdzić pozostałe domeny pod kątem treści :). W sumie racja, drugi ban na koncie.

Myślicie, że trzeciego razu nie będzie? :)

Ten ban wyglądał inaczej niż ostatni

  1. Nie dostałem maila ostrzegawczego, że mam x czasu na usunięcie problemu.
  2. Przyszedł mail z informacje o blokadzie wyświetlania reklam na domenie.
  3. I co ciekawe, na dwa dni przed banem zarobki z tej strony spadły o 90%! Czyżby cisza przed burzą?

Co teraz zamierzam?

Jako, że jestem zaprawiony i doświadczony w takich sytuacjach to nie zamierzam panikować. Przyjrzę się domenie dokładnie, by sprawdzić gdzie występują te zakazane treści. O ile to możliwe, to zmienię ich treść a tego czego się nie uda, to usunę.

Swoją drogą, to podejrzewam, że ten ban był za zdyt duże nasycenie zakazanych słów na jednej stronie. Do podobnej konkluzji doszedłem po analizie ostatniego bana.

Oczywiście podzielę się z Wami informacją czy uda lub nie uda mi się odbanować domenę. Ciężkie czasy nastały ;/.

Tagi: brak reklam na stronie adsense ban adsense

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Rafał
Rafał 30.09.2012 09:22:09

Witaj
Mam nadzieję, że uda Ci się odbanować domenę i nie zapomnisz napisać jak Ci poszło.

PS.
W nagłówku wpisu masz mały błąd ortograficzny: przysłówek "nieco" a nie "nie co"

Ufam, że nie masz mi za złe tej uwagi.

Pozdrawiam

Gavatar Arek
Arek 30.09.2012 23:06:54

A co to za zakazane frazy?

Gavatar Czasem tu zagladam
Czasem tu zagladam 02.10.2012 19:51:52

Miałem dokładnie to samo, tyle że u mnie był to 3 raz.

Pierwszy był w roku 2007 albo w 2008. Byłem niedoświadczony i dałem Adsense na niemoderowanego precla. Trafił się porno art i poszedł ban na domenę.

Drugi raz był może z pół roku temu. Moje forum ma dział galerii bez tokenów i pojawiło się kilkaset spamowych komentarzy. Przyszło ostrzeżenie że mam 3 dni.

Trzeci raz był 2 tygodnie temu na seokatalogu z pseudo warezowym wpisem. Tu poszedł ban jak u Ciebie, czyli bez ostrzeżenia i informacja abym sprawdził pozostałe swoje domeny.

3 wpadki i konto pozostało aktywne. Jednak postanowiłem nie kusić losu i z ok 20 stron zdjąłem Adsense. Mam go tylko na jednym portalu.

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!