Bloga wspierają

Efekty katalogowania

W ostatnim wpisie opisałem w jaki sposób linkuję swoje strony MFA. Dzisiaj podzielę się z Wami jednym case'm, który jest dobrym przykładem na to, że to działa i są już tego efekty :). Mam nadzieję, że to przekona wielu z Was oraz pokaże, że dobra strategia i dobór słów to klucz do sukcesu.

Pierwsze efekty katalogowania

Jeżeli monitorujesz pozycje swoich stron, to w przypadku dobrze wybranej frazy, po kilkunastu dniach od rozpoczęcia linkowania powinieneś zauważyć coś takiego:

Przy mało obleganych (pozycjonowanych) hasłach efekty katalogowania powinny być widoczne. Na obrazku widać, że od razu był skok nowej domeny na drugą stronę wyników. Jeżeli wybierzesz bardziej oblegane hasła, to efekt będzie dużo gorszy - 4-6 strona. Należy jeszcze tutaj zaznaczyć, że taki "wzór" nie w każdym przypadku będzie taki sam. Publikując ten obrazek, chcę Wam pokazać co znaczy dobrze wybrać hasło pod MFA.

Kolejny etap linkowania, to kolejna indeksacja katalogowania. I tutaj znowu, jeżeli hasło nie jest oblegane to pozycje będą pięły się ku górze jak na obrazku:

Zawirowania pozycji, wzrosty i spadki podczas katalogowania, to normalna rzecz. Czasem są większe spadki, czasem mniejsze. Nie ma się nimi co przejmować na tym etapie zdobywania linków. Na koniec trzeba zdobyć trochę lepszych linków by podbić pozycje i jest ustabilizować. Gdy będę miał ten etap za sobą, to podzielę się z Wami efektami.

Jeżeli jeden przykład to za mało, to polecam jeden z ostatnich wpisów na moim blogu o pozycjonowaniu, gdzie poruszyłem podobny temat.

Tagi: czy katalogowanie coś daje efekty katalogowania katalogowanie stron

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Magda
Magda 05.06.2012 16:06:22

Mam podobne doświadczenia z katalogowaniem, jeśli frazy nie są zbyt oblegane i na dodatek mam domenę exact match to dosyć szybko stronka przesuwa się w górę w wynikach wyszukiwania. Problem jednak w tym, że katalogowanie jest strasznie czasochłonne, nawet przy użyciu półautomatów i już przy kilku stronach do pozycjonowania zaczyna być ciężko.

Gavatar bimbol
bimbol 05.06.2012 17:56:12

Tak z ciekawości, to co to za narzędzie do monitorowania pozycji?

Gavatar shpyo autor
shpyo 05.06.2012 19:34:12

@bimbol - to mój system

Gavatar Patryk
Patryk 08.06.2012 12:31:02

W zasadzie mogę potwierdzić z własnego doświadczenia: przy "słabych" frazach katalogowanie przynosi naprawdę szybkie i niezłe efekty. Oczywiście schody zaczynają się wraz z trudniejszymi frazami, niekiedy można zakwestionować samą idee katalogowania. Btw to fajny test, pokazuje, że katalogować z głową można a nawet trzeba nadal :)

Gavatar Krystian
Krystian 08.06.2012 14:55:42

Hmm czy katalogowanie nadaje się tylko do słabych fraz? Moje testy pokazują, że samo katalogowanie całkiem fajnie działa nawet z frazami "średnio obleganymi" tzn co najmniej pierwsza 10 sełłuje swoją stronę. Wbicie się na dobre pozycje to kwestia 40-50 dni + dobra optymalizacja oczywiście :) Także, jak co jakiś czas słyszę, że katalogowanie nic już nie daje to śnieg chce mnie spalić.

Trzeba mieć odpowiednie bazy katalogów + katalogować z głową.

Gavatar Łukasz
Łukasz 11.06.2012 09:54:50

A w ogóle jak wygląda droga do celu, który sobie założyłeś?:)

Gavatar Przemek
Przemek 18.06.2012 22:19:16

Moją nową stronę na trudnej tematyce biur księgowych kataloguję od dwóch miesięcy zgodnie z praktyką shpyo. Nie wiem, czy to efekty katalogowania, czy długiego ogona, ale podlinkowane wpisy na blogu (te linki z opisów w katalogach) mają najwięcej odwiedzin. Plus statystyki w majesticseo powoli, ale coraz lepsze..

Gavatar Audyt stron
Audyt stron 14.09.2012 12:36:33

Shpyo = a jak teraz ma się ta katalogowana strona ?

Gavatar Świerzak
Świerzak 28.11.2012 16:26:59

Powiedz mi, udostępniasz te narzędzie do badania pozycji? Albo znasz jakieś podobne?

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!