Bloga wspierają

Aby odbanować konto w AdSense musisz być sławnym Internautą

Niestety, smutne ale prawdziwe. Jak podaje serwis MarketingLand, właściciel serwisu acme.com został bana w AdSense za wzmożoną klikalność na swoich stronach które powodowały fałszywe kliknięcia. Dostał standardowego maila od Google.

Oczywiście Google wykryło tą dziwną aktywność na koncie i w trosce o finanse swoich klientów AdWords konto AdSense zostało zablokowane. Wydawać by się mogło, że dl Jefa Poskanzera to już koniec, ale postanowił napisać pożegnalny wpis o AdSense i się zaczęło.

Kilka lat współpracy z Google i nagle zablokowane konto. Ten wpis jednak został dostrzeżony przez samego Matta Cutts'a i jak sam napisał na swoim profilu na G+:

I just saw that we terminated Jef Poskanzer from AdSense, which caused Nelson Minar (former Googler and one of the creators of the Ads API) to give up on defending us: http://www.somebits.com/weblog/tech/no-longer-loving-google.html . I can't easily imagine Jef Poskanzer was click-spamming AdSense, while at the same time I trust the judgment and abilities of the AdSense team. +Jef Poskanzer , I hope someone digs into the case to investigate deeply and reaches out if there's any more info we can share.

Okazało się, że powodem całego zamieszania była wzmożona aktywność na jego stronie. Liczba kliknięć wzrosła aż 8-krotnie. Google przyznało się do błędu i odblokowało konto AdSense.

Widać, że większy może więcej. Szkoda tylko, że nie postępują tak w pozostałych przypadkach. Nie raz pewnie słyszeliście, że komuś zbanowali konto AdSense, wytłumaczył się i nic.

Źródło

Polecam też przeczytać drugą historię pod powyższym linkiem. Też udało się odbanować konto AdSense.

Tagi: acme jak odbanować konto adsense Jef Poskanzer matt cutts adsense ban

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar RDaD
RDaD 10.02.2012 20:12:59

Kiedyś zbanowali konto dużemu polskiemu wydawcy ( chodzi o krzysztofa gagackiego - serwis papilot.pl ) i też je odzyskał. W jakimś wywiadzie mowił, że nie pisał nawet nie wiadomo czego w odwołaniu, pare zdań i się udało.

Gavatar Wojj
Wojj 10.02.2012 20:45:50

[klik] widać że było coś nie teges

Gavatar Adshi
Adshi 10.02.2012 21:28:05

Z Kwejkiem jest tak samo :-)

Gavatar Sławek
Sławek 11.02.2012 01:19:55

"pewnie słyszeliście, że komuś zbanowali konto AdSense, wytłumaczył się i nic"
Szczerze mówiąc ani razu nie słyszałem, żeby ktoś dostał niesłusznie bana i by mu nie odbanowali konta.

Gavatar Krystian
Krystian 11.02.2012 11:58:18

Nie ma się co oszukiwać. Jeśli się bardzo chce, w bez większego wysiłku możne komuś zablokować konto. Tak więc bany za darmoszkę jak najbardziej dotykają userów...

Gavatar Meg
Meg 11.02.2012 19:54:53

Hm.. Sławek nie słyszałeś to dziś przedstawiam siebie. Mam sobie forum o psach, konkretnej rasie. Jakiś czas temu reklamy adsense założył jeden z naszych administratorów. Sami - jako administratorzy nie klikaliśmy w reklamy nawet jak nas interesowały, żeby sobie nie zaszkodzić. Prosiliśmy ludzi na forum, aby nie oszukiwali i co? W momencie gdy zbliżał się czas wypłaty konto zablokowane.
Minął rok, dwa forum się rozrosło. Wejść dużo, wyświetleń dużo no to 2 administrator założył konto adsense. I dziwnym trafem przez pół roku było ok. A teraz znów zbliżył się czas wypłaty i ot, dziś konto ponownie zablokowane... Drugi raz dokładnie ta sama sytuacja wszystko jest ok dopóki nie nadchodzi czas wypłaty i nagle kiedy już wyplata może być realizowana konto jest blokowane. Nagle gdy po statystykach widać, że za 2 -3 dni już będzie kaska konto się blokuje. Po raz drugi daliśmy zarobić google, do 3 razy sztuka nie będzie.

Gavatar Robert
Robert 13.02.2012 11:19:04

Moje konto też zostało zbanowane a później odblokowane.

Ważne jest, aby samemu śledzić liczbę kliknięć i w razie wątpliwości zgłaszać im do sprawdzenia. U mnie właśnie dzięki jednemu z takich maili udało się odblokować konto.

Gavatar Nodi
Nodi 15.02.2012 10:49:18

Niestety to prawda, że większy może sobie pozwolić na więcej - nawet w tej branży się to sprawdza. Jednak faktem też jest, że możliwe jest odbanowanie konta przez Google (mój znajomy tak miał), trzeba mieć trochę szczęścia i umiejętności perswazji :)

Gavatar wojtek
wojtek 21.02.2012 16:38:23

najgorsze jest to, że stosunkowo łatwo komuś zablokować konto klikając chamsko w reklamy, moim zdaniem nie powinno tak być - można być uczciwym a dostać po d****

Gavatar Foll1
Foll1 24.02.2012 11:02:04

Trzeba być uważnym i monitorować statystyki. Jak wiadomo "życzliwych nie brakuje".

Gavatar lichor
lichor 01.03.2012 09:18:48

Faktycznie jest to problem. Jeżeli CTR niebezpiecznie podskoczy, to co - mam reklamy usuwać? Na szczęście znam jedną osobę, która otrzymała bana za wzrost kilkukrotny CTR.

Gavatar Andrzej
Andrzej 13.03.2012 01:57:57

Miałem też tam konto zarabiało dobrze po ok 1000 EUR miesięcznie, porobiłem strony specjalnie pod to, dużo stron i nazwę to po imieniu okradli mnie na 8000 EURO tj. 33 tysiące złotych. Odpowiedzi na reklamacje tylko z automatu z linkiem do zasad, które zostały niby naruszone. Tylko jak się przyjżeć stroną na których są reklamy, to które z tych stron nie naruszają zasad? A zasady są tak napisane że można wszystko uznać za naruszenie. Kolor dopasowany-źle, kolor wyróżniający się-źle. Ale i tak zawsze można mieć teksty o niskiej jakości i to też będzie powodem do zablokowania konta. Jeszcze bym wiele napisał ale... Teraz mogę odradzić, jeśli ktoś planuje swój biznes oprzeć na tym ameryczańskim systemie. Ja aż nie mogę uwierzyć, że taką politykę prowadzą i tak się dałem zrobić. Nawet się odgryźć jakoś nie można. Mam poprostu mega wkur.....

Gavatar zbanowany
zbanowany 12.05.2012 11:40:31

ja też dostałem bana po 7 miesiącach wyswietlania reklam, więc teraz nie będą wyświetlać wszystko zblokowałem, nie dość ze liczą nam jakieś ochłapy to jeszcze z abbyle bzdeta zawieszają konta, bojkotujmy to, nie godźmy się na takie traktowanie, jak ide do sklepu i kupuje bułke ktorą zjadłem i nie smakowała mi - to nikt mi pieniedzy nie zwróci - wiec jakim prawem godzimy się na taka ich politykę - chcą niech banuja al eza okres wyswietlania powinni zapłacić i koniec dyskusji.

Gavatar jasio
jasio 16.05.2012 16:12:25

popieram bojkot. Po 4 miesiacach wyrzeczeń i pracy ciezkiej uciułane grosze bo nie mozna tego nazwac dobrym zarobkiem, w dniu wyplaty odebrali bez przyczyny. adsense is nonsense!

Gavatar fejoloti
fejoloti 25.10.2012 13:08:53

Konto blokuje skrypt po analizie loga, są blokowane masowo konta Adsense w Polsce - Google nie radzi sobie nie ma ludzi do pracy. Jest szansa jeśli zacząć od nowa wszystko nowa strona nowe dane adresowe nowe nazwisko w innym przypadku zawsze kiedy przyjdzie wypłata - wcześniej wyłączą Ci konto. Średni czas działania konta do 6 miesięcy, maks wypłat 3 wypłaty, w każdym razie gdy CTR skoczy konto zostanie wyłączone - na odwołania nie odpisują - jak napiszesz 100 maili zwrócą uwagę na Ciebie - normą jest że piszą Ci - nasi specjaliści podtrzymują stanowisko i tak wkoło Macieju....

Gavatar oskarbie
oskarbie 04.01.2013 01:07:31

To samo . Pieknie pieknie. Zaczelo sie rozrastac. Malo tego. Przez ostatni tydzien nikt i nic nie wchodzilo bo to strona o pracy i nie dawalismy ogloszen, Wiec kasak sie nie ziwekszala i ... bum zamkneli ;-( . tyle czasu zmarnowalem. Listy. Gdzies to mam bede dawal inne firmy , tylko ktora wybrac

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!