Bloga wspierają

Nie będzie podsumowań miesiąca

Pewnie wiele osób nie będzie zadowolonych z tego powodu. Nie była to łatwa decyzja. Powodów jest kilka. Jeden, główny to taki, że założyłem DG i nie chcę się podawać takich danych do publicznej wiadomości.

W styczniu nie wiele się działo, prawie. Założyłem firmę i zmieniłem pracę. Było załatwianie papierków, użeranie się z systemem CEIDG (który nie działa jak trzeba). Nie było czasu na zajęcie się stronami czy optymalizowanie ich. Jak widzicie nie wiele dzieje się na blogu. Jest to chyba jakaś stagnacja. Mam nadzieję, że założenie DG będzie punktem zwrotnym i wszystko nabierze impetu.

Jeżeli ktoś chce śledzić raporty z zarabiania w sieci, to polecam ostatni raport Pata z Smart Passive Income :). Takie zarobki robią wrażenie, zobaczcie z ilu PP generuje takie dochody.

Filtry za zbyt dużo reklam?

Czytaliście ostatnie wieści od Google? Zaczyna się robić ciekawie. Ktoś odczuł to na własnych stronach? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Google mówi jak powinny być rozmieszczone reklamy a sami umieszczają je wszędzie.

Tagi: filtr mfa raport zbyt dużo reklam na stronie podsumowanie

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Michał
Michał 08.02.2012 21:14:57

Ja jak na razie nic nie odczułem, a mam kilka stron, gdzie liczba reklam w górnej jest znaczna. Aczkolwiek zupełnie tego nie rozumiem - przecież te reklamy generują najwięcej kliknięć. Google świadomie zmniejsza swoje zyski?

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 08.02.2012 22:17:30

Jeśli chodzi o obniżenie zarobków witrynom przeładowanym reklamami, to proponuję zacząć od wyników wyszukiwania na "hotele" ;)

Gavatar Diawol
Diawol 09.02.2012 00:55:34

A to przypadkiem nie jest tak że mają uderzyć w strony przepchane reklamami, nieczytelne, mylnie zrobione gdzie użytkownik gubi się co jest reklamą, a co nie? Btw. dzisiaj słyszałem że MFA google sprawdza ręcznie i ocenia content + układ reklam + ogólną przydatność.

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl
Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl 09.02.2012 08:25:35

Ciekawe, czy niedlugo poleca kary za popupy i lightboxy...

Gavatar Krystian
Krystian 09.02.2012 14:23:07

W banalny sposób można oszukiwać google jeśli chodzi o rozmieszczenie treści na stronie i gdzie de facto wyświetlają się strony www. Wystarczy lekka zabawa w jquery i nie ma szans aby google się skapowało WTF :P

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 09.02.2012 19:26:57

>A to przypadkiem nie jest tak że mają uderzyć w strony przepchane reklamami, nieczytelne, mylnie zrobione gdzie użytkownik gubi się co jest reklamą, a co nie?

@Diawol: no patrz, cały czas piszesz o wynikach wyszukiwania Google ;)

Gavatar Diawol
Diawol 10.02.2012 00:05:12

@Marcin: ale obaj dobrze wiemy że wyniki G maja "immunitet", lub w myśl przysłowia "to co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" :)

Podsumowując: oni to oni, my to my, sami siebie nie będą filtrować, a nas mogą :D

Gavatar Pawel
Pawel 10.02.2012 17:16:26

Też na przełomie 2011/2012 użerałem się z CEIDG :/

Gavatar Janusz
Janusz 13.02.2012 23:57:45

Ponieważ tez muszę założyć DG to może ułatwisz innym życie i opiszesz swoje boje ;) (a taka mala prywata;])

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!