Bloga wspierają

Grudzień 2011 i cały rok

Właśnie zakończył się 2011 rok, a dzisiaj jest już 2012 :). Z tego miejsca życzę wszystkim Czytelnikom jeszcze większych zarobków :). A teraz czas na podsumowanie ostatniego miesiąca 2011. Trochę się działo.

125 euro

Tak, jest to kolejny miesiąc w którym zaliczyłem spadek zarobków. Średnio zarabiałem 4,03 euro na dzień, to też znacznie poniżej celu jaki sobie postawiłem - czyli 10 euro dziennie. To tyle jeśli chodzi o złe wiadomości.

Analiza spadków zarobków

Jeżeli się mniej zarabia, to chce się znaleźć przyczynę tego złego stanu rzeczy. Wielogodzinne analizy tematyk stron, rozstawienia reklam, szablonów, treści dużo mi dały. Jak się później okazało, powodem spadków zarobków były:

  • Sezonowość serwisów. Większość z nich jest raczej nastawiona na miesiące cieplejsze. Jesień i zima dla tych branż to martwy sezon przez co jest mniej reklam i mniejsze zainteresowanie potencjalnych klientów.
  • Adtaily. Tak, jednostki reklamowe tej sieci dość mocno namieszały w moich zarobkach. Od mniej więcej połowy października zaczęły pojawiać się reklamy rozliczane za kliknięcie, a nie jak było do tej pory za wyświetlenie - które ja musiałem zaakceptować. Tutaj błąd był po mojej stronie, bo nie zauważyłem tych reklam w czas oraz nie odznaczyłem odpowiedniej opcji aby takie reklamy nie pojawiały się na moich serwisach. Żeby było ciekawiej, to reklamy AdTaily pojawiały się wyżej niż reklamy AdSense, przez co wraz ze wzrostem jednostek reklamy AdSense spadały na sam dół strony. Nauczka z lekcji - raz na jakiś czas trzeba odwiedzać swoje reklamy i obserwować co się tam dzieje (reklamy).

Serwisy rolnicze

Pamiętacie jak wspominałem o liście branż w której będę działał? Jedną z nich jest branża rolnicza. Dobra wiadomość jest taka, że kilka stron już osiągnęło w SERPach wysokie pozycje. Problem jednak w tym, że jest to branża mocno sezonowa i ciężko teraz mierzyć efekty.

Kolejna branża jaką biorę na celownik to kobiety i ich uroda :). Trzeba będzie teraz wszystkie serwisy pododawać do katalogów lepszej jakości, by umocniły swoją pozycję i autentyczność :).

Jeżeli do rzucę do tego fakt, że inne serwisy też zanotowały większo wzrosty, to można powiedzieć, że rok kończę pozytywnym akcentem :).

Wiem, że zarobki moje nie są jakieś wielkie, ale to w większej mierze na moje własne zamówienie. Nie poświęcałem tym serwisom (jak i nowym) wystarczającej uwagi. Po za tym od września zacząłem prace nad większych projektem SEO, a grudzień to był miesiąc intensywnych testów.

Tagi: 10 euro dziennie 125 euro 4 euro dziennie podsumowanie miesiące

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl
Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl 01.01.2012 18:25:06

Witaj w nowym roku :)
Nie rozumiem, czemu zaliczasz CPC AdTaily do powodow nizszych zarobkow. Reklamy CPC wyswietlaja sie tylko, jesli nie ma na ich miejsce wykupionych na okreslony czas reklam, wiec mozesz tylko zyskac :)

Gavatar shpyo autor
shpyo 01.01.2012 19:37:04

@Krzysztof: u mnie zaczęły się pojawiać kampanie jak grzyby po deszczu. A że nie było kupionych reklam... to miejsca szybko się zapełniły.

Gavatar mirek
mirek 01.01.2012 19:56:01

Serwisy rolnicze to robisz jakieś informacyjne (jeden wąski temat), portalowe czy jakieś ogłoszenia?

Gavatar shpyo autor
shpyo 01.01.2012 23:08:43

@mirek: tylko informacyjne. Portale i/lub ogłoszenia to zbyt duży koszt.

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 02.01.2012 00:37:18

Mimo że postawiłem sobie znacznie wyższy cel niż Ty, to i tak gratuluję wyniku, zwłaszcza, że miałem na niego malutki wpływ.

Nie wiem czy pamiętasz, ale kiedyś doradziłem Ci pewną zmianę, dzięki której poprawiłeś swój szablon. Sam nadal korzystam z tych zmian, dzięki czemu mogę sporo zyskiwać nawet przy małym ruchu.

Moim zdaniem właśnie tu jest główny zysk: mieć minimalne koszty przy kilku tysiącach odsłon i wyciągać z nich maksimum gotówki.

Gavatar Jarek
Jarek 02.01.2012 08:40:31

Wszędzie spadki z AdSense. Ja teraz wyświetlam tylko linki tekstowe w tym programie i jest troszkę lepiej.

Gavatar Marcin Kosedowski
Marcin Kosedowski 02.01.2012 15:54:21

Jakie wszędzie? U mnie średnio +110%, a CTR-y na części stron dwucyfrowe :)

Gavatar Sebastian
Sebastian 03.01.2012 16:25:42

U mnie brak zmian. Pewnie dlatego, że nie kiwnąłem nawet palcem aby coś się poprawiło. Tylko dodaję systematycznie nowe treści.

Gavatar atik
atik 05.01.2012 10:40:56

Faktycznie można było się spodziewać spadków w grudniu patrząc na twoje branże (rolnictwo) - to normalne. Kobiety i uroda to chyba strzał w dziesiątkę. Życzę teraz samych wzrostów :)

Gavatar pomyslynabiznes.pro
pomyslynabiznes.pro 09.01.2012 15:22:47

U mnie powoli do przodu. Ale od roku dość konkretnie pozycjonuje serwis i dopiero zaczynam zauważać konkretne zarobki :) Oby do przodu.

Gavatar Markofan
Markofan 11.02.2012 21:33:51

a jak stronka na parkingu zarabia 10 E/ miech, to jaka jest szansa zeby x2 zarabiala na ad sensie?

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!