Bloga wspierają

Kanały niestandardowe, szukanie nowych haseł

W listopadzie dzownili do mnie konsultanci z Google AdWords. Z racji tego, że oferowali przed świętami pomoc w optymalizacji reklam postanowiłem z tej pomocy skorzystać. Tym bardziej, że nie jestem dobrze obeznany z tym. Ta rozmowa dała mi naprawdę dużo i nie tylko chodzi o AdWords ale i o AdSense. Jest pewien mechanizm jaki stosują konsultanci Google AdWords :).

Można powiedzieć, że upiekłem dwie pieczenie na jednym ruszcie. Pani konsultanka powiedziała mi kilka fajnych rzeczy jeśli chodzi o AdWordsy m.in.:

  • Jak optymalizować kampanie by mniej płacić.
  • Co wpływa na koszt kliknięcia.
  • Jak analizować / grupać / odczytywać dane z raportów.
  • Jak szukać nowych haseł, które mogą zwiększać sprzedaż.
  • Warto reklamować się w sieci partnerskiej AdSense.

Nie będę Was zanudzał o AdWordsach tylko od razu przejdę do tych rzeczy, które są związanie z AdSense. Wszystko rozchodzi się o dwa ostatnie punkty.

Jak szukać nowych haseł?

Można to robić na dwa sposoby. Pierwszy z nich opisałem na swoim blogu o pozycjonowaniu we wpisie poświęconemu narzędziu jakim jest market samurai.

Drugim sposobem jest zainwestowanie kilku złotych na testowa kampanię w AdWords. Moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż szukanie po omacku. Wiadomo, że dane szacunkowe w AdWords są trochę przekłamane, więc lepiej mieć to wszystko opisane czarne na białym. Dostaniemy takie informacje jak ilość wyświetleń, kliknięcia, CTR i inne. Jednak, gdy zaczniemy szperać w raportach, to dotrzemy do miejsca w których Google pokaże nam wszystkie hasła na jakie pojawiły się nasze reklamy. W tym miejscu też dostajemy takie informacje jak ilość wyświetleń czy kliknięć :).

Te dane można sprawdzić wybierając z menu (najpierw trzeba być w szczegółach danej kampanii):

Po wybraniu "Wszystkie" dostajemy na tacy inne hasła które możemy wrzucić do naszej kampanii. Proste? :)

Kanały niestandardowe

Jest jeden, mocny argument by poważniej zainteresować się kanałami niestandardowymi. Podczas tych telefonicznych konsultacji z Google AdWords zostałem poproszony kilka razy o zainteresowanie się reklamami w sieci partnerskiej (AdSense) na konkretnych stronach. Myślicie, że tylko mi to proponowali? W tle rozmowy słyszałem dziesiątki innych konsultantów, którzy też prowadzili inne rozmowy. Podejrzewam, że innym też takie rozwiązanie proponowali. Jak ustawić te kanały niestandardowe?

Musimy przejść do odpowiedniej zakładki: Reklama > Kanały niestandardowe

Dostajemy listę naszych jednostek reklamowych. Następnie musimy uzupełnić dane takie jak: rodzaje reklam, opis strony itp. Cała filozofia :).

Tagi: adsense kanały adwords analiza słowa kluczowe adsense

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Gryfon
Gryfon 08.12.2011 22:19:35

Chciałbym utworzyć kilka kanałów niestandardowych, ale gdy klikam Dodaj kanał niestandardowy, to w spisie jednostek reklamowych pokazuje mi się kilka o takich samych nazwach. Jak je odróżnić i skąd teraz mam rozpoznać o którą mi chodzi?

Gavatar mr_zola
mr_zola 09.12.2011 13:24:24

no to wychodzi, że ja z kanałów niestandardowych korzystam od zawsze. Wszystkie jednostki reklamowe mam w kanałach niestandardowych, każda w innym kanale.

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl
Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl 09.12.2011 16:38:49

Dzieki. Tego drugiego nie stosowalem - myslalem, ze wystarczylo, jak poklikalem kiedys jednostki reklamowe w DoubleClick Ad Planner, ale jakos to chyba rozdzielili...

Gavatar dochodowyblog.pl
dochodowyblog.pl 14.12.2011 14:26:36

każdy sposób dobry aby zwiększyć liczbę uu na swoich serwisach bo wiadomo że ich wzrost zwiększa szanse na większą liczbę kliknięć czyli na nasze większe zarobki.
Ważne aby osoby odwiedzające nasz serwis były zainteresowane właśnie tematyką jaką tam prezentujemy bo wtedy CTR ma szanse nas zachwycić :)

Gavatar reniq
reniq 20.12.2011 11:23:28

Fajnie jest słyszeć takie wskazówki z pierwszej ręki :) Na pewno temat do szerszej analizy - a już na pewno dla mnie.

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!