Bloga wspierają

Listopad 2011

Długo nie pisałem. Na szczęście mam kilka fajnych tematów i porad :). Dzisiaj tradycyjnie, podsumowanie miesiąca. Listopad, jak na razie jest najgorszym miesiącem. Mam kilka typów na tą sytuację. Wyjaśnię to w dalszej części wpisu.

140 euro

Jednym słowem - masakra! Ruch ten sam mam na stronie, no może trochę mniejszy. CTR kliknięć minimalnie spadł. Moim głównym typem tych spadków to tematyka serwisów, która jest głównie wakacyjno-letnia. A może to wina reklamujących się - budżet przenoszą na okres świąteczny?

Podsumowanie działań październikowych

Październik był bardzo mało aktywnym miesiącem jeśli chodzi o AdSense. Tak jak poprzednio. Dalej pracuję nad swoim projektem pod SEO. AdSense rozwijam głównie w wolnych chwilach. Pocieszający jest jednak fakt, że powoli rośnie mi ilość stron (a właściwie jednostek reklamowych), które generują mi stałe dochody. Nie są to wielkie kwoty, ale zawsze. Potwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że to co robię ma sens. Optymalizacja szablonów działa :).

Powstało też kilka tematycznych stron, które indeksują się powoli.

Dalej jestem na etapie szukania fajnych nisz, ale nie jest to łatwe zadanie. Bo oprócz małej konkurencji w Google hasła muszą generować ruch by zarobki były w miarę sensowne lub opłacalne.

Jak u Was w listopadzie było?

Już teraz widzę, że w grudniu może być podobnie.

Do swojego celu 10 euro dziennie oddalam się z miesiąca na miesiąc ;/.

PS. Gdyby ktoś pytał o stronę finansową, to zatrzymała się. Wejście do top10 jest bardzo ciężkie :P, pomimo tego, że są to hasła składające się z czterech wyrazów :).

Tagi: 4 euro dziennie zarobki październik podsumowanie

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar ziomallo
ziomallo 06.12.2011 13:14:44

Może spróbować czegoś innego niż AdSense? Z moich doświadczeń wynika, że to nie jest najbardziej dochodowa sieć reklamowa. Kiedyś tak było, ale to przeszłość... No i ciągle tren stres, że konto zamkną. Jedyna zaleta to wygoda. Wrzucasz reklamy i masz wszystko w (_._) Nie trzeba latać po stronach z programami partnerskimi i szukać pasujących reklam.

Gavatar shpyo autor
shpyo 06.12.2011 13:21:37

@ziomallo - myślałem o tym, ale żeby sie tym zająć to trzeba mieć dobrze wypozycjonowane serwisy (ruch). Przecież nikt nie kupi reklamy na stronie zapleczowej, gdzie grafika jest lipna lub nie.

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl
Krzysztof Trynkiewicz z WydajnyKomputer.pl 06.12.2011 13:45:14

U mnie sie spadek zaczal o 30% w zarobkach (ale nie ruchu i nie CTR) z poczatkiem grudnia - moze ludzie oszczedzaja na reklamach przed swietami, co obniza konkurencje i tym samym cene reklam?
Co do innych zrodel dochodow - do stron zapleczowych (ale nie smieciowych) podejdzie Ci prolink i linkolo. Do totalnie smieciowych - tnx (troche mniejsze zarobki, niz u poprzednikow, oficjalna strona lubi sie ladowac ze dwie minuty).
Moje linki referencyjne (usun, jesli nie tolerujesz):
[klik]
[klik]
[klik]

Gavatar budi
budi 07.12.2011 12:45:19

Listopad dla wielu był pechowym miesiącem jeśli chodzi o zarobki z AdSence, także tutaj nie ma się co przejmować. Sądzę, że to tylko przejściowy kryzys.

Gavatar shpyo autor
shpyo 07.12.2011 12:47:31

Grudzień zapowiada się podobnie :/

Gavatar Robert
Robert 07.12.2011 13:08:34

Faktycznie, ja też zauważyłem, że mimo podobnego ruchu i liczy kliknięć co w listopadzie, zarobki nie są już tak wysoki.

Widać wyraźnie, że CPC zmalało;/

Gavatar pomyslynabiznes.pro
pomyslynabiznes.pro 09.01.2012 14:46:52

U mnie wzrosty. 130 euronów. Ale i tak jest słabo, mały ctr i wraz z wzrostem UU, spadają zarobki. Trochę bez sensu. Bywało, że miałem podobne zarobki przy połowie mniejszym ruchu. Bądź tu mądry.

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!