Bloga wspierają

Październik 2011

Czas na comiesięczne podsumowanie. Muszę napisać wprost - nie jest łatwo zwiększyć zarobki z AdSense. Tym bardziej jak pomyślę o magicznej barierze 10 euro dziennie, to niedobrze mi się robi. "Trza być twardym, a nie miętkim". Październik był lepszym miesiącem :). Tyle jeśli chodzi o dobre wiadomości.

165 euro

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, to o 7 euro więcej. Jedni tyle zarabiają w jeden dzień lub tylko z jednej strony :). Dziennie zarabiałem 5,32 euro.

Podsumowanie działań październikowych

Październik był bardzo mało aktywnym miesiącem jeśli chodzi o AdSense. Widać to było po ilości wpisów. Cieszę jednak, że darmowy szablon działa i sprawdza się. To tylko mnie umacnia w przekonaniu, że to co robię, ma sens. Co robiłem w tym miesiącu?

Przede wszystkim analizowałem statystyki moich stron i najlepsze strony. Czyli takie które:

  • Generują najwięcej wejść i odsłon.
  • Zarabiają najwięcej w AdSense.

Udało mi się znaleźć kilka wspólnych rzeczy dla wszystkich stron i zaczynam zwiększać ich skuteczność. Analiza własnych stron będzie dobrym tematem na jeden wpis.

Do tego doszła głębsza analiza konkurencji w SERPach, optymalizacja stron oraz znowu, dla klientów stworzyłem kilka stron tematycznych :). Ilość moich stron dla klientów rośnie z każdym miesiącem. Trzeba będzie się nimi zająć na poważnie, bo nie mogą sobie od tak wegetować. Zaplecze musi na siebie zarabiać.

Udało mi się zakończyć prace nad systemem precli i stworzenie jednego panelu do publikowania treści - wiecie jaka to oszczędność czasu?

W między czasie w mojej głowie zrodził się jeszcze jeden, dużo większy, projekt do zrobienia - to on mi zabrał 98% czasu.

Moje branże pod AdSense:

Mam już typy pierwszych branż (bardzo ogólnie) z którymi będę "bliżej" przez najbliższe miesiące:

  • Motoryzacja,
  • Turystyka,
  • Rolnictwo,
  • Kobieta.

Tymi branżami będę się zajmował na poważniej. W pierwszej kolejności to będzie podbicie pozycji :).

Tagi: 10 euro dziennie 5 euro dziennie

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar HaZe
HaZe 01.11.2011 15:07:58

"W między czasie w mojej głowie zrodził się jeszcze jeden, dużo większy projekt do zrobienia - to on mi zabrać 98% czasu."

To zdanie chyba nie jest do końca poprawne :PCo do zarobków to ważne, że wzrastają i perspektywa przyszłych zarobków jest dobra.

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl
Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl 01.11.2011 16:01:38

Ciekawy dobor branz. Nie obawiasz sie, ze kobiety i rolnicy sa zbyt malo techniczni, by cos kupowac przez net i przez to CPA odpada, a CPC bedzie niskie?

Gavatar shpyo autor
shpyo 01.11.2011 18:08:44

@HaZe: dzięki za info. Poprawiłem. Zarobki, jak narazie skaczą. Raz w górę, raz w dół.
@Krzysztof: Tutaj nie chodzi o "techniczność" tylko skłonność do klikania :).

Gavatar Czytelnik
Czytelnik 01.11.2011 18:39:07

Shpyo sugerujesz, że ta część: "kobiety i rolnicy" należą do części naszego społeczeństwa o niższym stopniu techniczności, a bezmyślnym klikaniu ;> Trochę zgeneralizowane, mógłbyś to trochę lepiej ubrać w słowa.

Gavatar shpyo autor
shpyo 01.11.2011 19:15:01

Czytelniku, Ty wysnułeś taki wniosek nie ja. Stwierdziłem, że obie grupy (i nie tylko, większość) lubią przeglądać, klikać, sprawdzać. Dla Ciebie każda kobieta i rolnik to debil? Za moją tezą stoją liczby, a za Twoją co? Stereotyp?

Gavatar Michał
Michał 02.11.2011 08:53:01

To, że kobiety "lubią" klikać w reklamy to wiem, ale rolnik ? ;>
Co może być tego powodem?

Gavatar Osiek
Osiek 02.11.2011 19:26:16

Może rolnik chętnie kliknie w reklamę "nowego hiper przyspieszacza i polepszacza do roślin".

Naprawdę ładnie Ci to idzie. Muszę się zabrać za postawienie jednej strony pod AdSense w najbliższym czasie i zobaczyć z czym to się je.

btw. Czekałem na ten wpis :)

Gavatar HaZe
HaZe 02.11.2011 19:35:26

Co do tezy, że kobiety "lubią" klikać to się zgodzę :)

Ja też od jakiegoś czasu próbuje zrobić jakąś stronkę pod adsense tylko, że zawsze wypada coś innego do zrobienia ale czytając tego bloga bardziej się motywuję by to zrobić ;)

Gavatar Oliusz
Oliusz 02.11.2011 22:22:14

50% branż pokrywa się z moimi, u mnie fajnie rozwija się również szeroko pojęte bezpieczeństwo i ochrona oraz nauka i szkolnictwo.

Gavatar boxi
boxi 04.11.2011 13:15:18

Jakoś nie wierzę, że akurat kobiety i rolnicy są bardziej skłonni do "klikania" . No ale skoro statystyki tak twierdzą....

Gavatar krivo
krivo 07.11.2011 11:54:16

Co prawda mały, ale ważne, że przyrost :) Życzę sukcesów i dalszych wzrostów.

Gavatar lichor
lichor 25.01.2012 08:48:52

Na początku swojej przygody z adsensem nie myślałem i nawet nie sądziłem, ile może dać optymalizacja reklam. Kilka prostych zabiegów postaci umiejscowienia danego boksu oraz jego kolorystyki może dać naprawdę zadowalające efekty:)

Gavatar Przemek
Przemek 22.05.2012 18:13:40

A możecie coś więcej napisać o tej optymalizacji reklam? Doborach kolorów, boksów itp.? Dużo jest informacji, które się powtarzają (typu kolory i czcionka reklam w kolorze contentu), ale konkretów jest mało.

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!