Bloga wspierają

+1 w boksach AdSense

Google rozprzestrzenia swój przycisk +1 gdzie tylko się da. Najpierw były wyniki wyszukiwania, potem reklamy AdWords, a teraz reklamy AdSense.

Jak podaje Google, przycisk +1 ma być wskaźnikiem jakości reklamowanych stron. Tak wyglądać będzie przykłodowa reklama z przyciskiem Google:

Jak można szybko zauważyć, dzięki pojawieniu się tego przycisku zwiększa się szansa na kliknięcie w reklamę. Jeżeli ktoś ze znajomych będzie polecał daną stronę, to tego kogś znajomy chętniej kliknie w stronę.

Dla nas, jako wydawców, jest to dobra wiadomości, bo może się ta cała sytuacja przełożyć na lepszą klikalność. Jest jeden warunek, trzeba mieć konto na Google i mieć dużo znajomych. Inaczej to nie ma sensu.

Jak będzie wyglądać klikalność w reklamy, czas pokaże.

Tagi: +1 +1 w adsense przycisk +1 google +1

Piotr Cichosz aka shpyo - zdjęcie

Piotr Cichosz (shpyo)

Front-end developer i seoninja. Twórca kilku serwisów internetowych, na których eksperymentuje jak bardzo można nagiąć wytyczne Google oraz autor kilku blogów. Pasjonat nowych, otwartych technologii.

Komentarze

Gavatar Robert
Robert 22.09.2011 10:38:10

Oby:) Jednak przekonamy się o tym dopiero za jakiś czas.

Gavatar Gwen
Gwen 22.09.2011 23:18:37

Ale dotyczy to chyba tylko reklam graficznych?

Gavatar Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl
Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl 26.09.2011 23:21:42

W Polsce jeszcze tego nie widzialem... Pewnie mamy cofke, jak zwykle ;)
I tak wydaje mi sie, ze nikt nie bedzie klikal plusa na reklamy. Chyba, ze plusy beda wyswietlane jako plusy strony docelowej, a nie samej reklamy - wtedy to ma spory sens.

Gavatar cnc
cnc 14.10.2011 13:56:04

To było do przewidzenia, że Google zacznie "wpychać" swój przycisk gdzie się da. Sam pomysł chyba niezły, to może się przyjąć.

Informacja: A więc zdecydowałeś/-aś się na komentarz! Bardzo się cieszę. Pamiętaj tylko aby podpisać się imieniem lub nickiem! Komentarze są moderowane i każda próba podpisania się słowem kluczowym i/lub nazwą domeny będą tępione. Mam nadzieję, że nie wymagam dużo w zamian za link dofollow!